Akupunktura Jasło

Akupunktura Jasło

Akupunktura to jedna z metod terapeutycznych, która opiera się na teorii, iż przez ciało ludzkie przepływa energia życiowa, która płynie przez 12 kanałów głównych (kanały energetyczne) i 8 kanałów prowadzących do narządów wewnętrznych.

Akupunktura polega na nakłuwaniu aktywnych punktów ciała (tzw. punkty akupunkturowe) bardzo cienkimi, sterylnymi igłami. Stymulacja igłami poprawia ogólne samopoczucie Pacjenta, a nawet pomaga w walce z przewlekłymi chorobami. Ta metoda leczenia działa wzmacniająco na organizm, m.in. poprawia ukrwienie, mobilizuje siły odpornościowe, czy też dotlenia szereg narządów wewnętrznych.

W Fizjoterapia Rutana zabieg jest poprzedzony szczegółowym wywiadem i badaniami. Na tym etapie wykluczamy wszelkie przeciwwskazania i ustalamy indywidualny plan terapii.

Akupunktura w Fizjoterapia Rutana

Odczuwasz na co dzień dolegliwości bólowe? Chcesz poprawić krążenie krwi i co za tym idzie – samopoczucie? Dobrze trafiłeś! W moim gabinecie Fizjoterapia Rutana wykonasz zabiegi akupunktury, które mogą pozytywnie wpłynąć na jakość Twojego życia. Podczas spotkania wytłumaczę Ci, jak działa akupunktura, jakie są możliwe efekty i ewentualne przeciwwskazania. 

W jakich schorzeniach pomaga akupunktura?

Akupunktura w założeniu ma zapewnić swobodny przepływ energii w kanałach energetycznych i tych prowadzących do narządów wewnętrznych. Korzystnie wpływa na złagodzenie dolegliwości bólowych, które są spowodowane chorobami związanymi z:

  • układem nerwowym,
  • układem ruchowym,
  • narządami wewnętrznymi,
  • układem sercowo-naczyniowym.

Co więcej, regularne wykonywanie zabiegów akupunktury może pomóc w leczeniu różnych dolegliwości takich jak zespół jelita drażliwego, schorzenia ginekologiczne i urologiczne, bóle głowy, migreny, kamica nerkowa, czy też choroba lokomocyjna.

Podczas wywiadu w moim gabinecie Fizjoterapia Rutana szczegółowo porozmawiam  o dolegliwościach z jakimi przyszedł Pacjent. To pozwala określić, czy dana terapia, będzie odpowiedzią na schorzenie, z jakim zmaga.

Jakie są przeciwwskazania do stosowania akupunktury?

Przed przystąpieniem do akupunktury, warto omówić ewentualne przeciwwskazania. Wśród nich wyróżnia się: aktywny reumatyzm, ciąża, choroby zakaźne, zatory żylne, zakrzepy, otwarte rany, wysoka gorączka, zaburzenia układu krwiotwórczego, określone rodzaje nowotworów i inne.

Warto dodać, że niektóre przeciwwskazania są kwestią indywidualną.

Wkłuwanie igieł, tradycyjna medycyna chińska

Czy akupunktura boli?

Wielu Pacjentów mojego  gabinetu Fizjoterapia Rutana zastanawia się, czy nakłuwanie punktów akupunkturowych jest bolesne. Większość uważa, że zabieg akupunktury nie boli, jednak wiele zależy od samopoczucia Pacjenta oraz miejsca nakłuwania. Igły są bardzo cienkie, przez co Pacjent może odczuć lekkie uszczypnięcie, jednak jest to na tyle delikatne, że po chwili ustępuje.

Cienkie igły do akupunktury

Dlaczego warto zaufać Fizjoterapia Rutana?

Fizjoterapia Rutana to gabinet prowadzony przez prawdziwego specjalistę, który ma ogromny bagaż doświadczenia. Wizyta w moim gabinecie, to nie tylko szansa dla osób borykających się z różnego rodzaju schorzeniami, ale również dla tych, którzy chcą odpocząć i poprawić swoje samopoczucie.

Dzięki profesjonalnemu i indywidualnemu podejściu specjalisty, poczujesz, że trafiłeś w odpowiednie ręce. Pomogę Ci choć na chwilę odprężyć się, zregenerować siły, zapewnić spokój ciału i umysłowi.

Niezależnie od potrzeb, jedna z popularniejszych metod medycyny chińskiej z dalekiego wschodu, zwana akupunkturą, może okazać się odpowiednim wyborem w drodze do poprawy jakości życia.